ŠKODA Motorsport 120 Let Trophy

Čtyři legendární světové soutěže, tři globální herní platformy, jedna ŠKODA OCTAVIA RS iV pro nejlepšího hráče turnaje ze seriálu on-line šampionátu ŠKODA eRally Cup. To jsou hlavní body druhého turnaje 120 let motorsportu trophy.

ŠKODA AUTO letos slaví 120 let svého angažmá v motoristickém sportu. Podobnou tradicí se může pochlubit jen málokterá automobilka na světě, a proto se značka ŠKODA rozhodla oslavit tuto událost mimo jiné dalším esportovým turnajem. Ten odstartuje v úterý 1. června v 10:00 hodin Švédskou rally.

Na absolvování každé ze čtyř vypsaných soutěží turnaje mají všichni registrovaní účastníci k dispozici slot v podobě 7 dnů. Je na každém hráči, kdy jednotlivé rychlostní zkoušky absolvuje. Mezi jednotlivými soutěžemi tentokrát není týdenní přestávka a po skončení soutěže hned následuje další.

Finále tohoto turnaje již zná své datum, kterým je 9. červenec. 8 finalistů se tak opět setká tváří v tvář na live eventu, kde porovnají své schopnosti za volanty identických simulátorů ŠKODA RallySim.

Vítěz finále získá zápůjčku vozu ŠKODA OCTAVIA RS iV na dva měsíce! Konečná stříbrná příčka bude honorována VIP lístky na Barum Czech Rally Zlín (program pro 2 osoby) a bronzová příčka znamená svezení na místě spolujezdce v reálném speciálu ŠKODA FABIA Rally2. Všechny informace nejen k novému turnaji, ale obecně ke všem aktivitám okolo projektu ŠKODA eRally Cup sledujte na našich stránkách a facebooku.

FORMÁT TURNAJE

◼  4 bodované soutěže
◼  12 RZ rozdělených do třech virtuálních dnů
◼  1 týden na absolvování každé soutěže
◼  poškození vozu (hardcore damage)
◼  povinný pohled z kokpitu
◼  degradace povrchu
◼  ŠKODA Fabia WRC

FORMÁT TURNAJE

◼  4 bodované soutěže
◼  12 RZ rozdělených do třech virtuálních dnů
◼  1 týden na absolvování každé soutěže
◼  poškození vozu (hardcore damage)
◼  povinný pohled z kokpitu
◼  degradace povrchu
◼  ŠKODA Fabia WRC

JAK HLÍDÁME FAIR PLAY?

Vyrovnané podmínky účastníkům turnajů zařazených do seriálu ŠKODA eRally Cup zajišťuje povinné identické nastavení set-upu hry, kdy mají všichni hráči nastavený stejný stupeň poškození vozu, stejný pohled z kabiny na trať a stejnou degradaci povrchu. Na dokončení soutěže má každý hráč jeden pokus.

HODNOCENÍ TURNAJE

◼  V každé soutěži boduje 50 nejrychlejších hráčů
◼  10 nejrychlejších má možnost bodovat v POWERSTAGE
◼  Nastaven vlastní systém bodování jednotlivých hráčů
◼  Hráči s největším počtem bodů se zúčastní live finále

LIVE FINÁLE

8 hráčů, kteří budou mít na konci turnaje nejvíce bodů, se tváří v tvář zúčastní živého finále.
Na profesionálních simulátorech budou bojovat o hlavní cenu turnaje.
Finále bude živě komentované a vysílané na sociálních sítích.
Dokonale tak prověří i psychickou stránku a odolnost každého hráče, který se bude muset vyrovnat s tlakem okolí. V živém finále se začíná od nuly a vyhrát tak může i ten, kterému se během turnaje ne vždy dařilo.

KALENDÁŘ TURNAJE

Švédská rally je jedinou skutečně zimní soutěží v kalendáři mistrovství světa. Nejlepší světoví jezdci se vydávají na lesní, sněhem a ledem pokryté tratě. Ty jsou lemovány sněhovými bariérami, jež jsou pro tento podnik typické a v řadě případů zachrání jezdce od výletu mimo trať. Podobné podmínky čekají i na hráče, kteří zde absolvují 12 rychlostních zkoušek. Švédská rally je vždy velmi obtížná, a to zejména kvůli proměnlivému počasí nebo nočním rychlostním zkouškám.

Německá rally si rychle vydobyla reputaci nejnáročnější asfaltové soutěže sezóny. Známá je hlavně obávanými rychlostními zkouškami ve vojenském prostoru Baumholder, které na mnoha místech lemují proslulé hinkelsteiny, jež za války sloužily jako protitankové zátarasy. Kontakt závodního auta s hinkelsteinem obvykle končí vylomeným kolem, což většinou znamená odstoupení nebo alespoň konec nadějí na dobrý výsledek. K tomu přidejte různé povrchy asfaltu a jedna z nejtěžších rally je na světě.

Britská rally je jednou z nejstarších soutěží kalendáře, první ročník se odjel už v roce 1932. Od sezony 2010 je jejím dějištěm Wales, kde se nacházejí rychlé šotolinové tratě lemované na mnoha místech stromy. Náročnost této rally obvykle podtrhuje podzimní deštivé počasí a na piloty tak mnohdy čekají bahenní lázně. Nejinak tomu bude i v naší soutěži, kdy jezdci budou čelit typickým britským dešťům a rozbahněným rychlostním zkouškám. Ve Walesu to prostě klouže, přitom se jede hodně rychle.

Tratě této rally se těší mezi jezdci veliké oblibě. Plynulost místních erzet a četná přírodní zvlnění terénu jim dávají příležitost prokázat své dovednosti za vysokých rychlostí. Obzvláště rychlostní zkoušky podél pobřeží severního ostrova jsou pastvou pro oči diváků a hlavně vděčnou kulisou pro televizní kamery. Naši hráči ale rozhodně nebudou mít čas kochat se krásami novozélandské přírody, protože nástrahy 12 rychlostních zkoušek jim nedají ani na chvilku vydechnout.

8 hráčů, kteří budou mít na konci turnaje nejvíce bodů, se tváří v tvář zúčastní živého finále. Na profesionálních simulátorech budou bojovat o hlavní cenu turnaje. Finále bude živě komentované a vysílané na sociálních sítích. Prověří tak i psychickou stránku každého hráče. V živém finále se začíná od nuly a vyhrát tak může i ten, kterému se během turnaje ne vždy dařilo.