ŠKODA ERALLY CUP 2024

V roce 2021 byl představen seriál Škoda eRally Cup, kterým společnost Škoda Auto ČR vstoupila do světa automobilového esportu. Seriál virtuálních rally na platformě DiRT 2.0 se setkal s kladným přijetím u fanoušků i médií. Čtvrtý ročník této populární série však dozná několika změn.

Značkový esportový seriál Škoda eRally Cup má před sebou další ročník, v němž se hraje o atraktivní ceny. Od března do prosince přihlášení hráči absolvují 12 světových soutěží v online části a celkem 4 živá finále. Ty se opět uskuteční ve Vodafone PLAYzone Areně na pražském Chodově.

Velkou změnou však je samotná hra, ve které se letošní turnaj Škoda eRally Cup uskuteční. Hru DIRT Rally 2.0 vystřídá její nástupce, jenž nese název EA Sports WRC. Hráči tak opět mohou poměřit své síly na všech platformách, na kterých je hra dostupná – tedy Microsoft Xbox One, Sony PlayStation a PC. Pro samotnou účast je nutné vlastnit legální kopii hry EA Sports WRC, mít internetové připojení a účet u společnosti Electronic Arts (racenet) jakožto výrobce hry. Pro ovládání vozu není nutné mít žádné speciální zařízení, ale doporučuje se místo běžného ovladače používat herní volant a pedály.

12 světových soutěží bude tentokráte rozděleno do 4 částí z nichž každá bude ukončena živým finále. Osmička nejlepších po třech odjetých souteží postoupí do finálového eventu, v němž se opět bude soutěžit o hodnotné ceny od společnosti Škoda Auto. Celkový vítěz získá bezplatnou zápůjčku vozu Škoda na půl roku, další v pořadí se mohou těšit na svezení v reálném soutěžním speciálu Škoda Fabia Rally2 či VIP vstupenky na evropskou Barum Czech Rally Zlín 2023, vstupenky na Central European Rally 2024 nebo hodnotné vouchery od našich partnerů.

Opět nás tak čeká vzrušující rok plný napínavých soubojů!

FORMÁT SOUTĚŽE

12 RZ rozdělených do třech virtuálních dnů
1 týden na absolvování každé soutěže
poškození vozu (hardcore damage)
degradace povrchu
Škoda Fabia RS Rally2

FORMÁT SOUTĚŽE

12 RZ rozdělených do třech virtuálních dnů
1 týden na absolvování soutěže
poškození vozu (hardcore damage)
degradace povrchu
Škoda Fabia RS Rally2

JAK HLÍDÁME FAIR PLAY?

Vyrovnané podmínky účastníkům turnajů zařazených do seriálu Škoda eRally Cup zajišťuje povinné identické nastavení set-upu hry, kdy mají všichni hráči nastavený stejný stupeň poškození vozu, stejný pohled z kabiny na trať a stejnou degradaci povrchu. Na dokončení soutěže má každý hráč jeden pokus.

HODNOCENÍ SOUTĚŽE

V soutěži boduje 50 nejrychlejších hráčů
10 nejrychlejších má možnost bodovat v POWERSTAGE
Nastaven vlastní systém bodování jednotlivých hráčů

LIVE EVENTY

8 nejrychlejšch hráčů v online kole se tváří v tvář zúčastní živého finále.
Na profesionálních simulátorech budou bojovat o extra body docelkového hodnocení.
Eventy budou živě komentované a vysílané na stanici O2TV Sport a sociálních sítích.
Dokonale tak prověří i psychickou stránku a odolnost každého hráče, který se bude muset vyrovnat s tlakem okolí. V živém eventu se začíná od nuly a vyhrát tak může i ten, kterému se během online části ne vždy dařilo.

KALENDÁŘ 2024

Letošní šampionát se uskuteční na 16 různých soutěžích, z nichž hned 4 odehrají během live eventu v pražské Vodafone Playzone aréně. Níže naleznete pořadí jednotlivých soutěží a jejich data.