ŠKODA eRally Cup 2022

V roce 2021 byl představen seriál ŠKODA eRally Cup, kterým společnost ŠKODA AUTO ČR vstoupila do světa automobilového esportu. Seriál virtuálních rally na platformě DiRT 2.0 se setkal s kladným přijetím u fanoušků i médií. Úspěšný projekt pokračuje i v roce 2022.

Společnost ŠKODA AUTO ČR i v roce 2022 pokračuje v esport projektu ŠKODA eRally Cup. Tentokrát se bude jednat o celoroční turnaj složený z pěti samostatných online soutěží a pěti live eventů pro 8 nejrychlejších hráčů z předchozí on-line části.

Jako platforma bude opět sloužit osvědčená hra DiRT 2.0 s oficiální licencí pro vozy ŠKODA FABIA Rally2 a ŠKODA FABIA WRC a letošní soutěže pětidílného kalendáře jsou vybrány tak, aby korespondovaly s reáliemi týmu ŠKODA Motorsport během jeho úspěšného působení v seriálu mistrovství světa.

Hráči se tak opět podívají na tradiční rychlostní zkoušky Monte Carla, Walesu, Řecka, Australie a Německa. Na absolvování každé z pěti vypsaných soutěží turnaje mají všichni registrovaní účastníci k dispozici opět slot v podobě 7 dnů. Je na každém hráči, kdy jednotlivé rychlostní zkoušky absolvuje.

Velkou novinkou pro rok 2022 je spolupráce s O2 TV Sport, která bude každý live event vysílat v živém TV přenosu o délce 2 hodin ve večerním prime time v pořadu PROESPORT. Součástí bude i doprovodné studio pro hosty, kteří nám odhalí zákulisí účasti továrního týmu ŠKODA Motorsport ve světových rally.

První soutěž letošního šampionátu staruje ji v pátek 13. května, po které bude hned následovat první live event konaný v úterý 24. května. Všechny informace nejen k novému turnaji, ale obecně ke všem aktivitám okolo projektu ŠKODA eRally Cup sledujte na našich stránkách a facebooku.

FORMÁT TURNAJE

5 bodovaných soutěží
5 bodovaných live eventů
12 RZ rozdělených do třech virtuálních dnů
1 týden na absolvování každé soutěže
poškození vozu (hardcore damage)
povinný pohled z kokpitu
degradace povrchu
ŠKODA Fabia WRC a R5

PRAVIDLA

FORMÁT TURNAJE

◼  4 bodované soutěže
◼  12 RZ rozdělených do třech virtuálních dnů
◼  1 týden na absolvování každé soutěže
◼  poškození vozu (hardcore damage)
◼  povinný pohled z kokpitu
◼  degradace povrchu
◼  ŠKODA Fabia WRC

PRAVIDLA

JAK HLÍDÁME FAIR PLAY?

Vyrovnané podmínky účastníkům turnajů zařazených do seriálu ŠKODA eRally Cup zajišťuje povinné identické nastavení set-upu hry, kdy mají všichni hráči nastavený stejný stupeň poškození vozu, stejný pohled z kabiny na trať a stejnou degradaci povrchu. Na dokončení soutěže má každý hráč jeden pokus.

HODNOCENÍ TURNAJE

◼  V každé soutěži boduje 50 nejrychlejších hráčů
◼  Všech 8 účastníků live eventu získá body do celkového hodnocení
◼  10 nejrychlejších má možnost bodovat v POWERSTAGE
◼  Nastaven vlastní systém bodování jednotlivých hráčů

LIVE EVENTY

8 nejrychlejšch hráčů v každém online kole se tváří v tvář zúčastní živého finále.
Na profesionálních simulátorech budou bojovat o extra body docelkového hodnocení.
Eventy budou živě komentované a vysílané na stanici O2 TV Sport a na sociálních sítích.
Dokonale tak prověří i psychickou stránku a odolnost každého hráče, který se bude muset vyrovnat s tlakem okolí. V živém eventu se začíná od nuly a vyhrát tak může i ten, kterému se během online části ne vždy dařilo.

REGISTROVAT SE

KALENDÁŘ TURNAJE