ŠKODA eRally Cup 2023

V roce 2021 byl představen seriál ŠKODA eRally Cup, kterým společnost ŠKODA AUTO ČR vstoupila do světa automobilového esportu. Seriál virtuálních rally na platformě DiRT 2.0 se setkal s kladným přijetím u fanoušků i médií. Úspěšný projekt pokračuje i v roce 2023.

Značkový esportový seriál Škoda eRally Cup má před sebou další ročník, v němž se hraje o atraktivní ceny. Od 14. do 21. června přihlášení hráči absolvují 12 rychlostních zkoušek Španělské rally, jejíž výsledky určí osmičku postupujících do finále. To se uskuteční formou živého eventu 25. června ve Vodafone PLAYzone Areně na pražském Chodově.

ŠKODA eRally Cup využívá hru DIRT Rally 2.0 a hráči mohou poměřit své síly na všech platformách, na kterých je dostupná – tedy Microsoft Xbox One, Sony PlayStation 4 a PC. Pro samotnou účast je nutné vlastnit legální kopii hry Dirt 2.0, mít internetové připojení a účet u společnosti Codemasters jakožto výrobce hry. Pro ovládání vozu není nutné mít žádné speciální zařízení, ale doporučuje se místo běžného ovladače používat herní volant a pedály.

Osmička nejlepších v cíli Španělské rally postoupí do finálového eventu, v němž se opět bude soutěžit o hodnotné ceny od společnosti Škoda Auto. Vítěz získá bezplatnou zápůjčku Škody Enyaq RS iV, další v pořadí se mohou těšit na svezení v reálném soutěžním speciálu Škoda Fabia Rally2 či VIP vstupenky na evropskou Barum Czech Rally Zlín 2023.

Škoda eRally Cup bude pokračovat na podzim dalším kolem, ale už v nové podobě. O ní budeme včas informovat.

FORMÁT SOUTĚŽE

12 RZ rozdělených do třech virtuálních dnů
1 týden na absolvování každé soutěže
poškození vozu (hardcore damage)
povinný pohled z kokpitu
degradace povrchu
ŠKODA Fabia WRC

FORMÁT SOUTĚŽE

12 RZ rozdělených do třech virtuálních dnů
1 týden na absolvování soutěže
poškození vozu (hardcore damage)
povinný pohled z kokpitu
degradace povrchu
ŠKODA Fabia WRC

JAK HLÍDÁME FAIR PLAY?

Vyrovnané podmínky účastníkům turnajů zařazených do seriálu ŠKODA eRally Cup zajišťuje povinné identické nastavení set-upu hry, kdy mají všichni hráči nastavený stejný stupeň poškození vozu, stejný pohled z kabiny na trať a stejnou degradaci povrchu. Na dokončení soutěže má každý hráč jeden pokus.

HODNOCENÍ SOUTĚŽE

V soutěži boduje 50 nejrychlejších hráčů
10 nejrychlejších má možnost bodovat v POWERSTAGE
Nastaven vlastní systém bodování jednotlivých hráčů

LIVE EVENTY

8 nejrychlejšch hráčů v online kole se tváří v tvář zúčastní živého finále.
Na profesionálních simulátorech budou bojovat o extra body docelkového hodnocení.
Eventy budou živě komentované a vysílané na sociálních sítích.
Dokonale tak prověří i psychickou stránku a odolnost každého hráče, který se bude muset vyrovnat s tlakem okolí. V živém eventu se začíná od nuly a vyhrát tak může i ten, kterému se během online části ne vždy dařilo.