Chcete se postavit na start některého z turnajů zařazených do esport seriálu ŠKODA eRally Cup? Abyste se stali regulérními účastníky soutěže o vypsané ceny, je potřeba se řádně zaregistrovat. Tato registrace bude platit na všechny turnaje a závody spadající do ŠKODA eRally Cupu.

REGISTRACE

Nejprve je potřeba pravdivě vyplnit registrační formulář na našich stránkách https://www.skoda-erallycup.cz/registrace/. Kromě vašich iniciálů budeme potřebovat i váš nickname ze systému, na kterém hru hrajete. Je to například PSN ID nebo přezdívka ve vašem STEAM účtu.  K úspěšné registraci budeme potřebovat i vaši přezdívku v systému RaceNet od vývojářů Codemasters, který hra využívá. Bez těchto dvou údajů vás nebudeme moci identifikovat a tedy i přihlásit do turnaje ŠKODA eRally Cup.

PŘIHLÁŠENÍ DO TURNAJE

Po vyplnění registračního formuláře vám do emailové schránky přijde potvrzovací email, ve kterém naleznete odkaz na vytvořený klub v systému racenet. Po kliknutí na tento odkaz budete přesměrováni na Codemaster recanet do klubu SKODA-ERALLY CUP. Aby jste se mohli do klubu připojit, bude potřeba se na těchto stránkách nejdříve přihlásit. Pro přihlášení použijte přihlašovací údaje z vašeho účtu na zvolené herní platformě (Steam, Xbox Live, Playstation Network) nebo si vytvořte nový účet. Musíte však vždy spojit účet, který využíváte ke hraní Dirt Rally 2.0 s účtem na těchto stránkách.

Po úspěšném zalogování na těchto stránkách se vám zobrazí možnost připojit se do námi vytvořeného klubu SKODA-ERALLY CUP. Kliknutím na tlačítko “JOIN CLUB” nám zašlete žádost na připojení, která vám bude schválena na základě vyplněné registrace. Pokud údaje v registraci souhlasí s žádostí o připojení ke klubu, tak nejpozději do 24 hodin dojde ke schválení.

Jakmile bude vaše žádost o připojení schválena, objeví se vám automaticky v samotné hře. Turnaj bude probíhat s přestávkami až do března, vždy jeden týden na soutěž a další týden na trénink. Na našem webu nebo v samotné hře snadno zjistíte, zda zrovna nějaká soutěž probíhá.

A teď to důležité. Absolvovat ji můžete vždy pouze jednou! Stejně jako ve skutečné rally, jakmile do závodu odstartujete, už není cesty zpět. Závod ani konkrétní rychlostní zkoušku nelze restartovat. Jakmile z rychlostní zkoušky odejdete, započítá se vám maximální možný čas a v podstatě tím ztrácíte šanci na dobré umístění v rámci soutěže. Soutěž se skládá z několika rychlostních zkoušek. Nemusíte absolvovat všechny naráz, po odjetí jedné rychlostní zkoušky se můžete vrátit zpátky do hlavního menu, vypnout hru nebo i celý stroj – hra si váš pokrok zapamatuje. Jen si musíte hlídat časový limit, do kterého je nutné celou soutěž absolvovat.

Propozice každé soutěže najdete na našem webu před samotným startem, včetně seznamu rychlostních zkoušek a tzv. Powerstage, což je poslední rychlostní zkouška soutěže, v níž mohou ti nejrychlejší nabrat body navíc (viz pravidla). Návod jak na soutěž trénovat, najdete v tomto článku. Před ostrým startem je ideální si vytvořit vhodné podmínky. Musíte se dostat do psychické pohody, zajistit aby vás nikdo nerušil a mít jistotu, že máte natrénováno. Čeká vás několik minut maximálního soustředění. Jedete proti těm nejlepším. Myslete na to, než se necháte odmávnout do první erzety.