ŠKODA vstupuje v Česku do esportu – startuje on-line rally seriál virtuálních turnajů ŠKODA eRally Cup

› Značka ŠKODA chce být aktivní součástí nového, rychle rostoucího sportovního odvětví. S ohledem na své ostatní sponzoringové a sportovní aktivity míří do kategorie virtuálních automobilových rally.
› První ročník on-line šampionátu ŠKODA eRally Cup ve hře DIRT 2.0 startuje turnajem OCTAVIA RS iV Trophy 2020/2021 – první soutěž eRally Monte Carlo začíná na Štědrý den.
› Registrovaní účastníci se mohou těšit na hlavní výhru v podobě zápůjčky vozu ŠKODA OCTAVIA RS iV, ale i další atraktivní ceny – například spolujízdy v reálném rally speciálu ŠKODA FABIA Rally2.
› On-line turnaj fungující na platformách PC, Xbox a PlayStation vyvrcholí živým finálem, kde se hráči proti sobě utkají na jednom místě a v jeden čas na identických simulátorech ŠKODA RallySim.

Mladá Boleslav, 17. prosince 2021 – Pět legendárních soutěží, tři globální herní platformy, jedna ŠKODA OCTAVIA RS iV pro nejlepšího hráče úvodního turnaje prvního ročníku on-line šampionátu ŠKODA eRally Cup. To jsou hlavní body herního projektu OCTAVIA RS Trophy 2020/2021, kterým ŠKODA AUTO Česká republika vstupuje do světa esportu. On-line rally s virtuálním speciálem ŠKODA FABIA Rally2 budou v roce 2021 jednou ze součástí doprovodných aktivit spojených s oslavou výročí 120 let značky ŠKODA v motoristickém sportu.

Značka ŠKODA reaguje na neustále se zvyšující oblibu segmentu esport, který se stává samostatným sportovním odvětvím. Zatímco v roce 2014 jednotlivé firmy investovaly do nového oboru 194 milionů dolarů, v roce 2019 to bylo už přes miliardu dolarů a objem investic se má dále zvyšovat.*. Pro značku ŠKODA, jakožto výrobce automobilů, je logickou volbou pro vstup do světa elektronických sportů virtuální motoristický sport. Esport aktivity značky jsou proto hned od začátku spojeny se světem automobilových rally, kde ŠKODA dlouhodobě patří mezi respektované týmy. V rámci esportu hrají důležitou roli nejen sami hráči, ale také diváci a fanoušci, kteří dění sledují především na sociálních sítích. Podle Asociace českého esportu se o jednotlivé kategorie sportovního gamingu u nás zajímá okolo 900 000 fanoušků.

„Motorsport, lední hokej a cyklistika nadále zůstávají třemi základními pilíři sportovního sponzoringu značky ŠKODA. V rámci marketingové aktivace každé z těchto disciplín hledáme i nové možnosti a trendy, jak tato odvětví představit co největšímu publiku ve všech věkových kategoriích,“ říká Petr Janeba, vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika. „Je možné, že v budoucnu zaujme esport, který celosvětově roste ohromujícím tempem, důležitou pozici v rámci našich sponzoringových aktivit. Proto nás velmi těší, že si toto nové odvětví můžeme nyní vyzkoušet na vlastní kůži a v roli hlavního partnera nového on-line rally seriálu sledovat rozvoj esportu. Načasování startu projektu bereme také jako vánoční dárek všem fanouškům, kterým vedle zábavy přinášíme i šanci zahrát si o zajímavé ceny,“ doplňuje Petr Janeba.

Seriál ŠKODA eRally Cup je složený z několika samostatných turnajů, které se postupně představí během roku 2021. Prvním z nich je OCTAVIA RS iV Trophy 2020/2021, jehož úvod obstará eRally Monte Carlo startující 24. prosince v 10:00. Na absolvování každé z pěti vypsaných soutěží turnaje mají všichni registrovaní účastníci k dispozici slot v podobě 7 dnů a je na každém hráči, kdy jednotlivé rychlostní zkoušky absolvuje (např. je možné absolvovat pouze 3 RZ za den a soutěž si tak rozdělit do několika dní.). Mezi jednotlivými soutěžemi je týdenní přestávka, kterou mohou hráči vyplnit tréninkem na další závody. Každý, kdo dojede do cíle vybrané soutěže, bude zařazený do losování o svezení na místě spolujezdce ve speciálu ŠKODA FABIA Rally2. Finále pětidílného turnaje je naplánováno na polovinu března. V rámci tzv. live eventu se proti sobě na jednom místě a v jeden čas utká osm finalistů, kteří v živě streamovaném a komentovaném závodě usednou za volanty identických simulátorů ŠKODA RallySim. Vítěz získá zápůjčku vozu ŠKODA OCTAVIA RS iV na dva měsíce.

Veškeré potřebné informace, včetně aktualit nejenom ze ŠKODA eRally Cupu, ale i ze světa esportu obecně, jsou k dispozici na oficiálních stránkách seriálu www.skoda-erallycup.cz. Jednotlivé turnaje seriálu ŠKODA eRally Cup využívají hru DIRT Rally 2.0, pro kterou ŠKODA AUTO poskytuje vývojářům licenci na soutěžní speciál ŠKODA FABIA Rally2. Hráči mohou poměřit své síly na všech platformách, na kterých je tato hra dostupná, tedy Microsoft Xbox One, Sony PlayStation 4 a PC. Pro samotnou účast v turnaji je potřeba být zaregistrovaný na výše zmíněných stránkách, vlastnit legální kopii hry Dirt 2.0, mít internetové připojení a účet na stránkách výrobce hry – společnosti Codemasters (registrace a aktivace účtu je bezplatná). Pro ovládání vozu není nutné mít žádné speciální zařízení, předpokládá se ale, že místo běžného ovladače je pro soutěžní jízdu lepší využívat herní volant a pedály.

Věděli jste, že…
… vyrovnané podmínky účastníkům turnajů ŠKODA eRally Cup zajišťuje povinné identické nastavení set-upu hry, kdy mají všichni účastnící nastavený stejný stupeň poškození vozu, stejný pohled z kabiny na trať a stejnou degradaci povrchu? Na dokončení soutěže má každá jeden pokus. Body za každou soutěž přiděluje organizátor, nikoliv samotná hra.

ZAJÍMAVÉ ČÍSLO:
1
Jedna hodina čistého času je potřeba k absolvování jedné erally turnaje OCTAVIA RS iV Trophy.

Kalendář ŠKODA esport turnaje OCTAVIA RS Trophy 2020/2021:

Start registrace účastníků turnaje 17. 12. 2020
eRally Monte Carlo 24. 12.-¬ 31. 12. 2020
eRally Austrálie 7. 1. – 14. 1. 2021
eRally Španělsko 21. 1. – 28. 1. 2021
eRally Finsko 4. 2. – 11. 2. 2021
eRally Řecko 18. 2. – 25. 2. 2021
Živé finále 13. 3. 2021