Startuje ŠKODA eRally Cup 2022 – fanoušci esportu se mohou těšit na další pokračování seriálu virtuálních rally. I letos se bude závodit s vozy ŠKODA a o vozy ŠKODA.

V roce 2021 se na monitorech hráčů objevil seriál ŠKODA eRally Cup. Ve třech jeho turnajích se proti sobě utkali erally piloti – a to jak z domova, při on-line kvalifikačních částech, tak následně i na živých live eventech při “face to face” bitvě na identických simulátorech ŠKODA SimRace. Místo původně plánovaných třech finálových eventů se kvůli covidu nakonec odjely pouze dva. I z tohoto důvodu je letos v plánu pět soutěží s pěti samostatnými finálovými live eventy. A na konci roku se vyhlásí i celkový vítěz.

Erally žije! A díky pokračují podpoře od společnosti ŠKODA AUTO Česká republika se bude v roce 2022 dokonce rozvíjet k většímu počtu akcí pro hráče i fanoušky. V plánu je uspořádat celoroční turnaj složený z pěti samostatných soutěží, vždy zakončených live eventem pro 8 nejrychlejších hráčů z předchozí kvalifikační on-line části. Jako platforma bude opět sloužit osvědčená hra DiRT 2.0 s oficiální licencí pro vozy ŠKODA FABIA R5 a ŠKODA FABIA WRC. Letošní soutěže pětidílného kalendáře ŠKODA eRally Cupu jsou vybrány tak, aby korespondovaly s reáliemi značky ŠKODA během jejího úspěšného působení v seriálu mistrovství světa rally.

Velkou novinkou pro rok 2022 je spolupráce s O2 TV Sport, která bude každý z pěti plánovaných live eventů vysílat v živém TV přenosu. Součástí dvouhodinového bloku pořadu PROESPORT bude vedle samotné komentované soutěže i tématické studio s moderátorem. Autentické zážitky z reálných rally se diváci dozví buď přímo od hosta ve studiu, nebo z připravené televizní reportáže. Záznam streamu bude k pozdějšímu přehrání dostupný na FB profilu a webu ŠKODA eRally Cupu, které i v letošním roce zůstávají hlavní komunikační platformou projektu.

Historicky prvním vítězem ŠKODA eRally Cupu se stal Lukáš Matěja z Oder. V dalších turnajích excelovali zkušení hráči jako Jan Kundlák nebo David Dorňák. Objeví se na startu i v letošním roce? “ŠKODA eRally Cup zůstává otevřený všem hráčům a věřím, že postupně bude přicházet nová konkurence. Vedle kvalitního sportu a adrenalinových zážitků na televizních live eventech budou i letos lákadlem ceny od ŠKODA AUTO Česká republika – takže se opět můžeme těšit jak na atraktivní spolujízdy v soutěžních speciálech ŠKODA FABIA, tak i na výhry v podobě zápůjček vozů ŠKODA,” komentuje druhý ročník eRally Cupu vedoucí organizačního týmu Martin Viďourek.