Šíření nákazy COVID-19 způsobilo odložení Rallye Acores na zářijový termín a jako malou náhradu si nyní můžeme soutěž zajet virtuálně.

Vzhledem k aktuální situaci ve světě, kdy plošně platí nařízení o tom, že máme být doma a vycházet se může pouze do práce a z několika dalších důvodů, přišli organizátoři Rallye Azores se zajímavým nápadem, jak si alespoň virtuálně užít rallysport v termínu původního konání soutěže. Ti, kteří mají nainstalovánu hru DiRT Rally 2.0 mají možnost se registrovat do virtuální Azorské rally, která se odehraje v rámci Clubs na Racenetu, jež je součástí hry. Své síly mohou změřit jak jezdci na počítačích, tak ti, co hrají na konzolích, a klasifikace bude pro všechna zařízení společná. Povolenými vozy budou speciály třídy 2, tedy současné vozy R5.

Jelikož ve hře nejsou k dispozici přímo rychlostní zkoušky Rallye Acores, organizátor zvolil jako náhradu Novozélandskou rally, která se dle jeho slov nejvíc blíží charakteru azorských zkoušek. Samotné virtuální klání započne 23. března a bude trvat až do 29. března. Informace o soutěži včetně podmínek registrace a konkrétní skladby rychlostních zkoušek je možné nalézt na následujícím odkazu.

Zdroj: www.ewrc.cz