Kvalitní trénink a dobrá volba pneumatik stojí za úspěchem Lukáše Matěji, který se stal přesvědčivým vítězem eRally Monte Carlo. Rodák z Oder vyhrál všech 12 rychlostních zkoušek! Na start úvodní soutěže nového esport turnaje OCTAVIA RS iV Trophy 2020/2021 se postavilo 388 hráčů.

Virtuální Rally Monte Carlo si v ničem nezadala se skutečným „Monte“. Na jezdce čekalo 12 náročných rychlostních zkoušek rozdělených do 3 dnů a 3 nocí. Proměnlivý povrch, kdy se na úzkých horských silničkách během jedné rychlostní zkoušky střídal led, sníh i čistý asfalt, byl pro všechny esport piloty náročný na vhodnou volbu pneumatik a soustředěnou jízdu bez chyb. Nic z toho nezaskočilo Lukáše Matěju, který zajel nejrychlejší čas na všech rychlostních zkouškách. „Sledovat Lukášovu jízdu byl zážitek, protože měl svůj virtuální speciál ŠKODA FABIA Rally2 plně pod kontrolou a dokázal vždy velmi přesně odhadnout tenkou hranici adheze pneumatik,“ hodnotí jednoznačné vítězství Martin Viďourek, vedoucí pořadatelského týmu série ŠKODA eRally Cup, pod který turnaj OCTAVIA RS iV Trophy 2020/2021 spadá.

„Těžil jsem z dobré znalosti rychlostní zkoušek. Měl jsem je opravdu dobře najeté, což byla výhoda především pro noční úseky. Na každou zkoušku jsem trénoval něco okolo hodiny, celkově jsem tréninkem strávil okolo čtrnácti hodin,“ komentuje své vítězství Lukáš Matěja, který pro jízdu s virtuálním speciálem ŠKODA FABIA využívá PC s volantem a pedály. Hned první soutěž turnaje ukázala, že tento pravidelný hráč světové série DiRT Rally 2.0 je horkým favoritem na celkové prvenství. Lze však očekávat, že v dalších čtyřech soutěžích mu bude na záda dýchat například i Petr Kužela – druhý muž v cíli eRally Monte Carlo. Pilot z Litoměřic zvolil velice opatrnou jízdu a v cíli první erzety obsadil až 15. místo. S rostoucí jistotou dokázal postupně zrychlovat a nakonec se propracoval na konečnou druhou pozici se ztrátou 2 minut a 51 vteřin na vítěze. Třetí příčku obsadil David Dorňák, který zajížděl stabilní časy a od startu do cíle držel stále stejné a především hodně vysoké tempo. Nejrychlejším Slovákem v cíli “eMonte” byl David Rakuščinec, který dojel na osmém místě.

Seriál ŠKODA eRally Cup je složený z několika samostatných turnajů, které se postupně představí během roku 2021. Na absolvování každé z pěti vypsaných soutěží turnaje OCTAVIA RS iV Trophy 2020/2021 mají všichni registrovaní účastníci k dispozici slot v podobě 7 dnů. Je na každém hráči, kdy rychlostní zkoušky absolvuje. Mezi jednotlivými soutěžemi je týdenní přestávka, kterou mohou hráči vyplnit tréninkem na další závody. Každý, kdo dojede do cíle vybrané soutěže, bude zařazen do slosování o svezení na místě spolujezdce ve speciálu ŠKODA FABIA Rally2. Finále pětidílného turnaje je naplánováno na polovinu března 2021. Pokud to dovolí aktuální anti-covid opatření, tak v rámci tzv. ´Live eventu´ se proti sobě na jednom místě a v jeden čas postaví osm finalistů, kteří v komentovaném závodě usednou za volanty identických simulátorů platformy ŠKODA RallySim. Vítěz finále vyhraje zápůjčku vozu ŠKODA OCTAVIA RS iV na tři měsíce.

Onboard video Lukáše Matěji na poslední rychlostní zkoušce