Třetí živé finále Škoda eRally Cupu 2023 jednoznačně ovládl Jan Hujíček a přiblížil se vítězství v letošním seriálu. Za ním po celou dobu zuřil lítý boj mezi Milanem Wolfem a Janem Miksou.

Náročná polská šotolina, na níž se dosahuje vysokých rychlostí, dokonale prověřila připravenost jednotlivých účastníků. Bohužel si také vybrala svou daň v podobě brzkých odstoupení. Prvním odpadlíkem se stal jeden ze spolufavoritů Petr Bugyík, jemuž čáru přes rozpočet udělala nemoc. Do soutěže odstartovala sedmička finalistů, v níž byli zastoupeni hned 4 nováčci. Dva z nich nezvládli už úvodní rychlostní zkoušku a po karambolech museli své virtuální Fabie odstavit. Pokračovalo se tak v pouhých 5 jezdcích, z nichž roli největšího favorita začal okamžitě potvrzovat Jan Hujíček. Úvodní erzetu vyhrál o více než 10 sekund a v dalších 7 postupně navyšoval náskok až na konečných 47 sekund. Zatímco o jeho vítězství záhy nebylo pochyb, o další místa na stupních vítězů svedli dramatický souboj Milan Wolf a Jan Miksa. Několikrát si prohodili pozice podle hesla „každý chvilku tahá pilku“, aby byl v cíli o necelou 1,5 sekundy dříve zkušený Wolf. Tak těsný duel historie Škoda eRally Cupu nepamatuje. Velmi dobrým výkonem se prezentoval nejlepší z nováčků Patrik Tesarek. Ze 4. místa ztrácel na vítězného Hujíčka méně než 2 minuty, pátý Michal Labudek přijel do cíle se ztrátou téměř 7 minut. Radek Piša a Ivo Hofman po haváriích v úvodní erzetě do cíle nedojeli.

Jet na jistotu už se mi párkrát nevyplatilo, takže jsem se snažil stále držet svoje tempo. Polsko je určitě nejtěžším závodem, který jsem kdy jel. Odpadnout se dá prakticky kdekoliv. Zatáčky pod plným plynem a vysoké břehy kolem nich hrozí v lepším případě defektem, v tom horším mohou znamenat konec,“ zhodnotil své vystoupení vítězný Jan Hujíček, jinak též člen ambiciózního esportového týmu Tomáš Enge SIM Racing. Druhým vítězstvím v řadě udělal významný krok směrem k celkovému prvenství. Škoda eRally Cup 2023 vyvrcholí Novozélandskou rally, jejíž kvalifikační část startuje už 6.prosince. Živé finále, které definitivně určí konečné pořadí letošního ročníku, se uskuteční 17.prosince.

Kompletní výsledky po třech odjetých podnicích naleznete zde

Výsledky živého finále: