Tradiční severská soutěž je známá pod svým dřívějším označením “Rally tisíce jezer”. Odehrává se v centrální části skandinávské země se zázemím v univerzitním městě Jyväskylä. Ultrarychlá soutěž se odehrává na širokých a hladkých šotolinových cestách, vedoucích většinou severskými lesy.

Tohle je rally, která proslula rychlostními zkouškami s vysokou obtížností zatáček, dlouhými skoky a především vysokými průměry kolem 130 km/h.Kvůli tomu se někdy nazývá „Grand Prix v rally“ nebo „Grand Prix na šotolině“. Velmi oblíbená soutěž patří mezi nejnavštěvovanější severské sportovní události. Počet diváků kolem tratí se každoročně pohybuje v řádu několika set tisíc. Svým charakterem a dosahovanými rychlostmi představuje velkou výzvu pro “neskandinávce”. Dosud ji dokázalo vyhrát jen 7 jezdců, kteří nepocházejí z Finska nebo Švédska. Není divu, k úspěchu jsou tady víc než jinde zapotřebí zkušenosti a velké jezdecké srdce.

Naše eRally Finland bude stejně jako předchozí soutěže turnaje OCTAVIA RS iV Trophy rozdělena do 3 virtuálních dnů. První etapa začne hned z ostra a sice legendární rychlostní zkouškou Ouninpohja, jenž je ve hře nazvaná jako Kakaristo. V úvodní etapě se tato zkouška pojede hned dvakrát. Mezi opakovaným průjezdem absolvují hráči průjezd dvěma krátkými zkouškami Kailajärvi a Naarajärvi. Závěr etapy tak obstará opět dlouhá zkouška Kakaristo. Kvůli opakovanému průjezdu zde hráči musí počítat s degradací povrchu, což je typický faktor této soutěže.

Druhá etapa bude bude čítat 46 ostrých kilometrů a 5 rychlostních zkoušek bez servisní zóny. Tato etapa bude ve znamení měnící se degradace povrchu, kdy některé zkoušky budou již zničeny průjezdy aut z předchozí etapy a pojedou se v opačném směru. Naopak některé zkoušky se pojedou poprvé. Svou roli zde bude hrát také výběr pneumatik, protože etapu zakončí dlouhá rychlostní zkouška Hämelahti, která se pojede již za tmy. Měkké šotolinové pneumatiky by po předchozích 4 rychlostních zkouškách nemusely fungovat optimálně.

Závěrečná etapa bude obsahovat pouze 3 rychlostní zkoušky, ale ani tak to nebude jednoduché. Na hráče čeká jedna krátká a dvě dlouhé rychlostní zkoušky, které budou již značně poznamenané průjezdy aut z předchozích dvou etap. Závěrečná rychlostní zkouška bude opět extra hodnocená powerstage a i zde se ukáže, kdo bude mít na konec této náročné soutěže odvahu získat nějaký ten extra bod navíc. Jako vždy nás čeká velmi náročná a napínavá soutěž, kde i sebemenší chybička může znamenat konec nadějí na dobré umístění.

Detaily soutěže

Datum – 4.2. 10:00 – 11.2. 10:00

  • název klubu: “SKODA-ERALLY CUP”
  • počet rychlostních zkoušek v každé soutěži: 12
  • délka trvání jedné soutěže: 7 dnů
  • kategorie automobilů: R5
  • vozidlo ŠKODA FABIA R5 (pokud použije jiný vůz, bude ze soutěže vyloučen)
  • hardcore damage: ANO
  • use unexpected moments: ANO
  • force cockpit camera: ANO
  • allow assists: ANO

Tréninkový klub: https://dirtrally2.dirtgame.com/clubs/club/363823

Rozpis rychlostních zkoušek