Sliby se mají plnit! A to nejen v tom reálném, ale i ve virtuálním světě, kde se odehrává ŠKODA eRally Cup. Proto jsme zamluvili závodní dráhu, pozvali vybrané hráče úvodního turnaje OCTAVIA RS iV Trophy a objednali ostrý soutěžní speciál ŠKODA FABIA Rally2.

Malé upřesnění hned na úvod. Ty ostré rally speciály byly dva… Jeden modrý, druhý zelený. Za volantem prvního seděl Adam Březík, ten druhý pilotoval Miroslav Jakeš – oba reprezentují zlínský ŠKODA Samohýl Team o oba milují virtuální rally, u které trénují i relaxují. Ale dnes drží v ruce výhradně semišové volanty svých nabroušených benzinových čtyřkolek ŠKODA FABIA, se kterými bojují o body v českém rally mistrovství. Jejich tradiční navigátoři tentokrát zůstali doma. Něco se chystá!

Parta lehce nervózních, ale přesto natěšených “účastníků” akce, dorazila na závodní okruh ze všech koutů republiky. Patří mezi ty účastníky turnaje OCTAVIA RS iV, kteří se dokončením jedné z pěti erally základní části úvodního ŠKODA turnaje dostali do slosování o místo spolujezdce ve skutečné “er-pětce”. Další místa na horké sedačce obsadili ti, kterým se dařilo ve finálovém live eventu. Vedle týmových stanů v zázemí parkuje i červená ŠKODA OCTAVIA RS iV. Za volantem sedí Lukáš Matěja, vítěz úvodního turnaje a ambasador ŠKODA eRally Cupu.

Nechápavě hlavou kroutí každý, kdo s rohlíkem na tváři vystupuje z pevných skořepin závodní škodovky. Esport umí nabídnout vypjaté situace, ta opravdová nálož adrenalinu ale přichází v okamžiku zážitku z reálného světa. V rámci ŠKODA eRally Cupu je k dispozici hned několik šancí, jak se svézt ve skutečném závodním autě. Tak tomu bylo v případě série Octavia RS iV Trophy a stejná odměna čeká i na hráče druhého turnaje, který si připomněl výročí 120 let Škoda Motorsportu. Tohle je zážitek na celý život. Chcete ho také? Sledujete a hrajte ŠKODA eRally Cup!