Značkový esportový seriál ŠKODA eRally Cup má za sebou již dva turnaje. Jejich vítězi se stali Lukáš Matěja a Ján Kundlák. Již 29. září startuje třetí a současně závěrečný turnaj letošního roku, který svým názvem připomíná příchod nového hatchbacku ŠKODA FABIA. Účastníci absolvují 5 základních soutěží, z nichž se osmička nejlepších kvalifikuje do živého finále konaného v mladoboleslavském vzdělávacím centru automobilky ŠKODA.

ŠKODA AUTO nedávno uvedla na český trh 4. generaci jednoho ze svých stěžejních modelů. ŠKODA FABIA poprvé spatřila světlo světa v roce 1999 a od té doby se stala pevným pilířem modelové nabídky. I od nové generace bude odvozen soutěžní speciál Rally2, který bude zákaznickým týmům k dispozici v průběhu příštího roku. Zatím probíhá jeho intenzivní vývoj, na němž se kromě Jana Kopeckého podílejí i přední světoví jezdci jako Kris Meeke, Andreas Mikkelsen a další. „Nová generace Fabie je významná nejen pro mladoboleslavskou automobilku, ale pro motoristický sport celkově. Všechny dosavadní Fabie závodily, to samé čeká i tu novou. Náš ŠKODA Fabia esport turnaj budiž vnímán jako připomínka úspěchů vozů ŠKODA v rally a současně oslava příchodu nového soutěžního speciálu s okřídleným šípem ve znaku. Věříme, že přiláká opět řadu kvalitních hráčů a nabídne minimálně stejně napínavý e-sport jako oba předchozí turnaje,“ vysvětluje vedoucí pořadatelského týmu ŠKODA eRally Cupu Martin Viďourek.

Jaké soutěže budou tentokrát hráči v základní části zdolávat? Hned v první soutěži se vydají do vlasti legendárního Colina McRae, kde na ně čekají nástrahy skotské rally. Rychlostní zkouška El Condor, která je mezi fanoušky velice oblíbená svým úžasným prostředím a neopakovatelnou atmosférou, čeká na hráče během druhé soutěže, jíž bude argentinská rally. Z daleké jižní Ameriky se hráči virtuálně přesunou k našim severním sousedům, kde na ně čekají velmi rychlé a úzké šotolinové speciály během polské rally. Následující americkou rally již někteří hráči našeho turnaje velmi dobře znají, protože byla finálovou soutěží úvodního turnaje ŠKODA Octavia RS iV Trophy. Poslední soutěží základní části bude hráči velmi oblíbená, ale díky svým různým povrchům i velmi náročná německá rally.

Základní část turnaje se odehraje podle stejného schématu jako úvodní turnaj. Každý druhý týden se pojede jedna soutěž, jejich výsledky se budou počítat do celkového pořadí. Po 5 soutěžích se první osmička kvalifikuje do živého finále, kde vše začne od nuly. Finálové souboje bude, stejně jako tomu bylo v případě prvního turnaje, hostit vzdělávací centrum automobilky ŠKODA v Mladé Boleslavi, kde si to finalisté rozdají v sobotu 11. prosince od 11 hodin. Pro 5 nejrychlejších finalistů budou opět připraveny hodnotné ceny. Vítěz získá tříměsíční zápůjčku vozu ŠKODA, 2. a 3. v pořadí obdrží voucher v hodnotě 10000 a 5000 Kč na nákup simracingového vybavení v obchodě ALL4SIM. Na celkově čtvrtého a pátého v pořadí čeká svezení v soutěžním speciálu ŠKODA FABIA Rally2 některého z dealerských týmů.

 

Seriál ŠKODA eRally Cup je složený z několika samostatných turnajů, které se postupně představují během roku 2021. Prvním z nich byla OCTAVIA RS iV Trophy 2020/2021, během níž absolvovali registrovaní účastníci 5 kvalifikačních soutěží. Na základě jejich výsledků postoupili do finále. Podobný formát měl i další turnaj, který odstartoval v létě a nesl název 120 let ŠKODA Motorsportu. Tentokrát se bude opět závodit s vozy Škoda Fabia R5 a živé finále pro osmičku nejlepších ze základní části se uskuteční v mladoboleslavském vzdělávacím centru automobilky ŠKODA. Veškeré aktuální informace jsou průběžně zveřejňovány na našich komunikačních kanálech. Atraktivní výhry jsou připraveny a závodníci co nevidět usednou za volanty svých rallysimulátorů. Pokud se chcete také zúčastnit, neváhejte se zaregistrovat (neplatí pro hráče, kteří jsou již registrováni).