Chcete se postavit na start některého ze závodů letošního Škoda eRally Cupu? Abyste se stali regulérními účastníky soutěže o vypsané ceny, je potřeba se řádně zaregistrovat. Tato registrace bude platit na všechny závody spadající do Škoda eRally Cupu. Vzhledem k přechodu na novou hru se nově musí zaregistrovat i hráči, kteří již byli zaregistrování z předchozích ročníků.

REGISTRACE

Nejprve je potřeba pravdivě vyplnit registrační formulář v sekci registrace. Kromě vašich iniciálů budeme potřebovat i váš nickname ze systému, na kterém hru hrajete. Je to například PSN ID nebo přezdívka ve vašem STEAM účtu. K úspěšné registraci budeme potřebovat i vaši přezdívku v systému RaceNet, který je nově ve správě Electronic Arts, a který hra využívá. Bez těchto dvou údajů vás nebudeme moci identifikovat a tedy i přihlásit do turnaje Škoda eRally Cup.

PŘIHLÁŠENÍ DO TURNAJE

Po vyplnění registračního formuláře vám do emailové schránky přijde potvrzovací email, ve kterém naleznete odkaz na Racenet profil skodaerallycup, který je potřeba požádat o přátelství. Jakmile vám přátelství dle registrace potvrdíme (obvykle do 24hodin), tak budete mít možnost připojit se k oficiálnímu clubu Škoda eRally Cup.

Jakmile bude vaše žádost o přátelství schválena a vy se připojíte do klubu Škoda eRally Cup, objeví se vám automaticky v samotné hře v záložce “clubs”. Letošní ročník bude rozdělen na 4 dílčí části, kdy každá z nich bude zakončena live eventem pro 8 hráčů s nevyšším bodovým skóre. Podrobný kalendář všech závodů naleznete v sekci turnaje a Škoda eRally Cup 2024.

A teď to důležité. Každou soutěž můžete absolvovat vždy pouze jednou! Stejně jako ve skutečné rally, jakmile do závodu odstartujete, už není cesty zpět. Závod ani konkrétní rychlostní zkoušku nelze restartovat. Jakmile z rychlostní zkoušky odejdete, započítá se vám maximální možný čas a v podstatě tím ztrácíte šanci na dobré umístění v rámci soutěže. Soutěž se skládá z několika rychlostních zkoušek. Nemusíte absolvovat všechny naráz, po odjetí jedné rychlostní zkoušky se můžete vrátit zpátky do hlavního menu, vypnout hru nebo i celý stroj – hra si váš pokrok zapamatuje. Jen si musíte hlídat časový limit, do kterého je nutné celou soutěž absolvovat.

Propozice každé soutěže najdete na našem webu před samotným startem, včetně seznamu rychlostních zkoušek a tzv. Powerstage, což je poslední rychlostní zkouška soutěže, v níž mohou ti nejrychlejší nabrat body navíc (viz pravidla). Před ostrým startem je ideální si vytvořit vhodné podmínky. Musíte se dostat do psychické pohody, zajistit aby vás nikdo nerušil a mít jistotu, že máte natrénováno. Čeká vás několik minut maximálního soustředění. Jedete proti těm nejlepším. Myslete na to, než se necháte odmávnout do první erzety.