Čtvrtý ročník oficiálního esportového seriálu značky Škoda Auto odstartuje 20. března slavnou Rallye Monte Carlo. Škoda eRally Cup 2024 se nově uskuteční na platformě EA Sports WRC. Na jeho programu jsou 4 dílčí turnaje, v nichž soutěžící hrají o zajímavé odměny. Všechny výsledky se započítávají do konečného pořadí, které bude vyhlášeno po posledním živém finále 15. prosince.

Škoda eRally Cup se už stihl zařadit mezi významné události na české simracingové scéně. Každoročně přiláká několik stovek hráčů z řad profesionálů i amatérů. „Škoda eRally Cup vstupuje do 4. ročníku své existence s řadou novinek. Věříme, že přispějí k dalšímu zvýšení jeho atraktivity stejně jako ceny, které připravujeme pro úspěšné účastníky. Na výhry se tentokrát mohou těšit nejen medailisté v celkovém pořadí, ale i finalisté jednotlivých live eventů,“ říká vedoucí projektu Martin Viďourek. Letošní seriál se skládá ze 4 turnajů, které se postupně odehrají od března do prosince. Každý turnaj sestává ze 3 kvalifikačních soutěží, z nichž 8 hráčů s nejvyšším počtem bodů postoupí do živého finále. Všechny výsledky se průběžně sčítají a v závěru roku bude vyhlášeno konečné celkové pořadí. První soutěží, kterou je slavná Rallye Monte Carlo, startuje 20. března. Na její absolvování mají všichni registrovaní účastníci k dispozici slot v podobě 7 dnů a je na každém hráči, kdy jednotlivé rychlostní zkoušky absolvuje. Například je možné odjet pouze 3 zkoušky za den a soutěž si rozdělit do několika dnů. Mezi jednotlivými soutěžemi je týdenní přestávka, kterou mohou hráči vyplnit tréninkem na tu následující. Po 3 soutěžích se ti nejúspěšnější zúčastní tzv. live eventu, kde se na jednom místě a v jeden čas utkají za volanty identických simulátorů Škoda RallySim v prostorách Vodafone Playzone areny na pražském Chodově.

Zatímco dosud se Škoda eRally Cup odehrával na platformě DiRT Rally 2.0, letos se premiérově uskuteční v oficiální hře rallyového mistrovství světa EA Sports WRC. Hráči mohou poměřit své síly na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Pro samotnou účast v turnajích je nutná registrace na našich stránkách, vlastnictví legální kopie hry EA Sports WRC, internetové připojení a účet na stránkách výrobce hry – Electronic arts a jejich systému racenet (registrace a aktivace účtu je bezplatná). Všechny online i finálové soutěže absolvují registrovaní účastníci s vozem Škoda Fabia RS Rally2. Úspěšní účastníci se mohou těšit na zajímavé ceny v průběhu celého roku. Každý, kdo se probojuje do živého finále, obdrží drobný dárkový předmět od společnosti Škoda Auto a nejlepší trojice navíc dostane poháry za umístění. Vítěz pak ještě získá krátkodobou zápůjčku vozu Škoda a ostatní medailisté VIP vstupenky na zajímavé motoristické akce. Velmi atraktivní ceny jsou připraveny pro nejúspěšnější hráče v celoročním hodnocení. Celkový vítěz vyhraje bezplatnou zápůjčku nového vozu Škoda Octavia RS a i na další v pořadí čekají hodnotné výhry – roční předplatné O2TV a dárkový poukaz na nákup zboží v obchodě ALL4SIM v hodnotě 10 000 Kč.