Vodafone playzone arena na pražském Chodově se opět stala místem živého finále Škoda eRally Cupu 2023. Druhý podnik, který se jel na šotolinových tratích ve Walesu, pro sebe rozhodl Jan Hujíček a vylepšil tak 3. místo ze Švédska.

Osmička finalistů bojovala na 8 náročných rychlostních zkouškách britské rally s vozy Škoda Fabia WRC. Od začátku to byla přetahovaná mezi známými harcovníky, které doplnilo pár nových tváří. Své ambice naznačil hned v úvodní erzetě mladý dravec z esportového týmu Tomáš Enge SIM Racing Jan Hujíček. Na paty mu šlapal Petr Bugyík, kterého toto živé finále zastihlo ve skvělé formě. V následující erzetě se ujal vedení a v té další ho ještě o něco navýšil. Jenže pak přišel déšť a s obtížnými podmínkami si lépe poradil Hujíček. Po polovině měl solidní náskok před Bugyíkem, na 3. místě jel od začátku tak trochu vlastní závod vítěz úvodního živého finále Jan Karabina. Jak se blížil závěr soutěže, začaly se množit i chyby. V poslední erzetě, která se jela za tmy, se jí nevyvaroval ani vedoucí Hujíček, když poslal Fabii přes střechu. Naštěstí pro něj auto neutrpělo vážnější újmu a mohl dojet do cíle. Vybojovaný náskok mu stačil na to, aby udržel vedení a zvítězil. Bugyík už neriskoval a spokojil se s 2.místem, Karabina si stylem start-cíl kontroloval 3. pozici. Další už měli citelnější ztrátu, například zkušený Milan Wolf na 4. místě přes 2 minuty. Potěšila skutečnost, že navzdory různým problémům dojelo do cíle všech 8 účastníků.

Stalo se to v místě, kde jsem to nečekal. Běžně se tam takhle cutuje a bývá to v pohodě, ale tentokrát asi komprese na tlumič byla moc velká. Naštěstí jsem přepadl na kola a mohl pokračovat. Chvíli jsem zkoušel, jestli nemám defekt, ale dopadlo to dobře,“ ohlédl se za kritickým momentem vítězný Jan Hujíček, jenž mohl na místě oslavit úspěch se svým týmovým šéfem Tomášem Engem. Letošní Škoda eRally Cup bude pokračovat Polskou rally, jejíž kvalifikační část začne 15. listopadu.

A pozor! Dochází ke změně techniky, tentokrát na hráče čeká Škoda Fabia Rally2.