Po sezoně 2005 stáhla Škoda Auto svůj tovární tým z mistrovství světa v rally a vozy Škoda Fabia WRC se dostaly do rukou polosoukromých týmů. Ty se ve světových soutěžích objevovaly po následující 2 roky. Úplně poslední účast v MS si Fabia WRC připsala na začátku prosince 2007 ve Wales Rally GB, kde ji ke 12. místu v cíli dovedla česká posádka Jan Kopecký/Filip Schovánek.

Prioritním netovárním reprezentantem mladoboleslavské automobilky se sice stal rakouský Red Bull Škoda Team vytvořený kolem Raimunda Baumschlagera, ale ten se s dvěma Fabiemi účastnil pouze ročníku 2006. Třetí WRC zamířilo k belgické stáji First Motorsport Škoda, kde s ním občas startoval divoký Francois Duval, a čtvrté putovalo z Mladé Boleslavi do Kostelce nad Orlicí k rodinnému týmu Czech RT Škoda Kopecký. A světe, div se – právě posledně jmenovaná sestava nakonec držela prapor okřídleného šípu nejvýše. V konečném pořadí MS 2006 se Jan Kopecký umístil na 15. místě, přestože neabsolvoval zdaleka všechny soutěže. Francois Duval skončil devatenáctý a protežovaný Red Bull Škoda Team nakonec paběrkoval pouhými 3 body zásluhou Rakušana Andrease Aignera.

Právě totální neúspěch ambiciózního projektu způsobil, že rakouská stáj po sezoně 2006 ukončila své účinkování, a tak do MS 2007 reálně nastoupil pouze Czech Rally Team Kopecký. Belgický First Motorsport se bez úspěchu zúčastnil jen 2 soutěží, ale malá česká ekipa stále dokázala v té době už stárnoucí Fabii WRC prosadit až nečekaně vysoko. Výsledkovým highlightem se stalo 5. místo v Německu, k němu přidali Kopecký se Schovánkem 2 sedmá a 2 osmá místa. Podtrženo a sečteno: 10 nasbíraných bodů znamenalo velmi solidní 12. příčku v konečném pořadí MS 2007.

Symbolicky právě 12. místem ve Walesu se uzavřela kariéra vozu Škoda Fabia WRC na světové scéně. „Touto rally jsme zakončili dvouletý program spolupráce se společností Škoda Auto týkající se startů s vozem Škoda Fabia WRC ve vybraných soutěžích světového šampionátu. Jsem velmi vděčný nejenom mladoboleslavské automobilce, ale i našim ostatním partnerům, kteří nám v tomto neskutečně náročném programu pomáhali. Doufám, že získané zkušenosti budeme mít možnost v budoucnu zúročit,“ prohlásil 2. prosince 2007 v cíli Wales Rally GB Jan Kopecký. Nikdy potom už se Škoda Fabia WRC ve světové soutěži neobjevila. Řada z nich však dále sloužila v regionálních či národních šampionátech a přestože se postupem času většina přesouvala do sbírek a muzeí, pár jich zůstalo v provozu dodnes.

Nezapomeňte, že na absolvování Velšské eRally máte čas do 18.10. 15:00!