V sezóně 2021 bude sedminásobný mistr ČR v rally Jan Kopecký reprezentovat soukromý Agrotec ŠKODA Rally Team. Automobilka Škoda Auto totiž změnila strategii a nově jde cestou podpory tzv. dealerských týmů. V barvách jednoho z nich nastupuje favorizovaná posádka Jan Kopecký/Jan Hloušek, která má ambice útočit na titul.

Soukromý tým povede zkušený Josef Kopecký, jezdcův otec a bývalý úspěšný závodník na okruzích i kopcích. Hlavními partnery nového projektu jsou EVROmat, ŠKODA AUTO Česká republika, její autorizovaný prodejce Agrotec a MOL Česká republika. „Už na konci loňské sezóny jsme začali s přípravami na tu letošní, protože jsme věděli o tom, že tovární tým v domácím mistrovství nebude startovat. Náš tým Motorsport Kopecký z Kostelce nad Orlicí si bude připravovat vlastní vůz, kterým bude ŠKODA FABIA Rally2 evo v nejnovější specifikaci. Pevně doufám, že se nám s ním pojede nejméně tak dobře jako s továrním,“ říká před startem nové sezony Jan Kopecký.

Tým se bude soustředit na domácí šampionát a klade si ty nejvyšší cíle. Chce znovu bojovat o titul mistrů republiky, který dvojici Kopecký/Hloušek loni těsně unikl. Agrotec ŠKODA Rally Team je připraven na výbornou a vyhlíží start mistrovské sezony. Nelehký úkol čeká i Josefa Kopeckého, který bude zodpovědný nejen za chod celého týmu, ale i technickou přípravu soutěžního speciálu. „Realizovat nový projekt na špičkové úrovni není nic jednoduchého, zvláště v této nelehké době. O to více je potřeba poděkovat za podporu všem partnerům, kteří našemu projektu důvěřují. Teď je na nás, abychom tuto důvěru nezklamali a prezentovali se odpovídajícími výsledky,“ dodává Josef Kopecký z pozice šéfa týmu.