V silné jezdecké sestavě vyrazí do sezony MČR v rally 2021 zlínský Samohýl ŠKODA Team. Zkušenou a stabilní posádku Miroslav Jakeš – Petr Machů doplní mladá dvojice Adam Březík – Ondřej Krajča. Obě posádky budou spoléhat na osvědčené speciály ŠKODA FABIA Rally2. Oba piloti, Mirek i Adam, jsou také příznivci esportu. Objeví se v některém z dalších turnajů nebo závodu série ŠKODA eRally Cup?

Samohýl ŠKODA Team patří mezi zkušené stáje, není proto žádným překvapením, že v sezoně 2021 jsou hned dva jeho vozy součástí programu dealerského motorsportu značky ŠKODA. Ta v letošním roce bude podporovat celkem 7 dealerských týmů, které nasadí 8 posádek startujících v MČR v rally se soutěžními speciály ŠKODA FABIA. Tato masivní podpora dealerského motorsportu je jednou ze součástí aktivit k letošním oslavám výročí 120 let motoristického sportu značky ŠKODA.

V první posádce má tým vedený Martinem Samohýlem především dvojici s velkými zkušenostmi. Vždyť 31letý Mirek Jakeš, exmistr Evropy v závodech do vrchu, zahajuje již svoji 14. sezónu v rally a od roku 2014 se pravidelně pohybuje v elitní desítce českého mistrovství. Se svým spolujezdcem Petrem Machů, který začínal v rally jen o rok později než Mirek, vytváří stabilní dvojici již tři sezony. Z výsledků posledních sezon (2018 – 9. místo, 2019 – 8., 2020 – 5.) je vidět společný progres. Oba však vědí, že posun na příčky co nejblíže k medailovým pozicím bude v těžké konkurenci domácího šampionátu, který patří k vůbec nejkvalitnějším národním mistrovstvím v celé Evropě, nesmírně náročný.

První společný start i svoji premiéru v rámci Samohýl ŠKODA Teamu si na 1. podniku MČR 2021 prožijí Adam Březík s Ondrou Krajčou. Mladý jezdec bude chtít navázat na úspěchy svého otce Martina – dvojnásobného mistra ČR v produkčních vozech, který reprezentoval zlínský tým v sezoně 2019. Čerpat zkušenosti bude určitě jak od něj, tak od svého nového parťáka Ondry Krajči. Ostatně Ondra má přes svůj mladý věk (27 let) na svém kontě již více než stovku startů ve světě rally. Uvidíme, jak náročný bude pro vítěze Rallysprint série z roku 2019 přestup mezi „velké“ kluky do mistrovství České republiky.

Kromě reálných soutěží se oba piloti Samohýl ŠKODA Teamu věnují i virtuálním rally, které považují za zajímavou výplň volného času. Navíc mohou posloužit do určité míry i jako trénink pro skutečný sport. “Erally je dobrá především na trénování koncentrace. Mám rád sérii Richarda Burnse. V DiRT Rally se mi líbí především asfaltové soutěže. Sledoval jsem dosavadní průběh turnaje OCTAVIA RS iV, kde se sešla hodně silná konkurence. Proto se v budoucnu rád poměřím s ostatními v rámci dalších turnajů série ŠKODA eRally Cup,” komentuje svůj vztah v eracingu Adam Březík.

Informace o týmu Samohýl ŠKODA Teamu můžete sledovat na:

https://www.facebook.com/samohylskodateam/
https://www.instagram.com/samohylskodateam/
www.samohylskodateam.cz