První březnový pátek letošního roku se konalo premiérové Grand Finále mistrovství České republiky Gran Turismo Sport. Poprvé se mezi sebou utkali hráči z obou finálových Lobby a výsledkem byla skvělá bitva s překvapivým vítězem. Tím se stal Nikita Moysov závodící pod přezdívkou ERM_Nick.

Základní kalendář virtuálního šampionátu, který připravil Autoklub ČR ve spolupráci se skupinou nadšenců KKRace, obsahoval 7 závodů. V nich sice Moysov vždy patřil ke špičce, ale vyhrát se mu podařilo pouze jednou. V úvodním podniku sezóny si dokonce připsal na své bodové konto nulu, a tak nepatřil k úplně nejžhavějším kandidátům na celkové vítězství. V roli favoritů Grand Finále se naopak představili do té doby neporažený vítěz Lobby B Mário Straka a Nikitův přemožitel z Lobby A Jaroslav Drha. Kvalifikace ale napověděla mnohé. Moysov ji jednoznačně ovládl a vybojoval si tak pole position do rozhodujícího závodu na trati Fuji International.

Když se virtuální Hondy NSX rozjely do první zatáčky japonského okruhu, Moysov uhájil první místo před dotírajícími soupeři. Těmi byli hlavně výše jmenovaní vítězové obou Lobby Straka a Drha. Moysov se nakonec ukázal v bezkonkurenční formě a postupně si poctivým výkonem vyjel výrazný náskok. Neuvěřitelný souboj ovšem probíhal o stříbrnou pozici. Tu nakonec doslova urval Jaroslav Drha závodící pod jménem KKR_Derek737. Tento hráč je považován za legendu české Gran Turismo scény a podle mnohých opět dokázal, že ještě stále nepatří do starého železa. Bronz si z premiérové sezóny odváží Mário Straka, který zmátl řadu méně znalých fanoušků změnou hráčského jména před finálovým závodem Lobby B z iTrade_Bitcoin na KKR_Mario. Straka poprvé v sezóně poznal chuť porážky až při Grand Finále a v příští sezóně rozhodně bude mít soupeřům co oplácet.