Značkový esportový seriál ŠKODA eRally Cup má za sebou první turnaj, který korunoval vítězem Lukáše Matěju. Od 1. června se otevírá jeho další část, která přímo odkazuje na 120letou historii značky ŠKODA v motoristickém sportu. Účastníci absolvují 4 základní soutěže, z nichž se osmička nejlepších kvalifikuje do živého finále stylově konaného v mladoboleslavském ŠKODA Muzeu.

Značka ŠKODA slaví letos 120 let svého působení v motoristickém sportu, to je fanouškům motorsportu dobře známý fakt. Toto jubileum akcentuje i 2. díl esportového seriálu ŠKODA eRally Cup, který dostal oficiální název ŠKODA Motorsport 120 Let Trophy. Základní část se uskuteční od 1. do 29. června a obsahuje 4 světové soutěže, které nějakým způsobem souvisejí s účastí modelu ŠKODA FABIA WRC. Právě s ním se bude soutěžit v turnaji ŠKODA Motorsport 120 Let Trophy. „Chtěli jsme připomenout jednu z významných kapitol ve sportovní historii značky ŠKODA a napadlo nás ohlédnout se za érou Fabie WRC. Z hlediska absolutního pořadí se nesmazatelně zapsala do výsledků několika světových soutěžích v období 2003 – 2007 a myslím, že pro všechny účastníky bude radost si s takovým autem virtuálně zazávodit. Přece jenom jde o charakterově úplně jinou techniku, než je současná Fabia Rally2 evo. To by mohlo přinést zajímavé výsledky a třeba i promíchat pořadí na čelních místech,“ vysvětluje vedoucí pořadatelského týmu ŠKODA eRally Cupu Martin Viďourek.

S Fabií WRC se hráči svezou také v náročné Švédské rally

Jaké soutěže budou tentokrát hráči v základní části zdolávat? Začnou zimní Švédskou rally, kde ŠKODA FABIA WRC zaznamenala dvě 10. místa. Na jedno dosáhl v roce 2005 domácí Mattias Ekström, tehdejší hvězda okruhového DTM, na to druhé v roce 2007 náš Jan Kopecký. Pokračovat budou asfaltovou Německou rally, kde v sezoně 2007 exceloval 5. místem Jan Kopecký. Britská rally ve Walesu sedla Fabii WRC nejlépe v roce 2005, kdy ji k 7. místu dovedla domácí legenda Colin McRae. Závěrečné souboje o pořadí v základní části svedou účastníci na Novém Zélandu, kde se ŠKODA FABIA WRC objevila jednou jedinkrát – v roce 2005. Tehdy s ní Armin Schwarz dokončil jako desátý.

Základní část turnaje se odehraje podle stejného schématu jako úvodní OCTAVIA RS iV Trophy. Každý týden se pojede jedna soutěž, jejich výsledky se budou počítat do celkového pořadí. Po 4. soutěži se první osmička kvalifikuje do živého finále, kde vše začne od nuly. Finálové souboje budou tématicky zasazeny do prostředí mladoboleslavského ŠKODA Muzea, kde si to finalisté rozdají v pátek 9. července od 11 hodin. Mimochodem týž den bude v Mladé Boleslavi startovat reálná Rally Bohemia… Pro 3 nejrychlejší finalisty budou opět připraveny hodnotné ceny. Vítěz získá dvouměsíční zápůjčku vozu ŠKODA OCTAVIA RS iV, 2. v pořadí 2 VIP lístky s ubytováním na Barum Czech Rally Zlín a na celkově třetího čeká svezení v soutěžním speciálu ŠKODA FABIA Rally2 některého z dealerských týmů.

Seriál ŠKODA eRally Cup je složený z několika samostatných turnajů, které se postupně představí během roku 2021. Prvním z nich byla právě zakončená OCTAVIA RS iV Trophy 2020/2021, během níž absolvovali registrovaní účastníci 5 kvalifikačních soutěží. Na základě jejich výsledků postoupili do finále. Podobný formát bude mít i další turnaj, který odstartuje v následujících týdnech. Ponese název 120 let ŠKODA Motorsportu a bude čítat 3 soutěže v základní části, jejichž výsledky rozhodnou o účastnících finálového rozstřelu. Tentokrát se bude závodit s vozy Škoda Fabia WRC a živé finále pro osmičku nejlepších ze základní části se uskuteční v mladoboleslavském ŠKODA Muzeu v červencovém termínu reálné Rally Bohemia 2021. Veškeré aktuální informace jsou průběžně zveřejňovány na našich komunikačních kanálech. Atraktivní výhry jsou připraveny a závodníci co nevidět usednou za volanty svých rallysimulátorů. Pokud se chcete také zúčastnit, tak se neváhejte zaregistrovat. (neplatí pro hráče, kteří jsou již registrováni)