Značkový esportový seriál Škoda eRally Cup má před sebou další ročník, v němž se hraje o atraktivní ceny. Od 14. do 21. června přihlášení hráči absolvují 12 rychlostních zkoušek Španělské rally, jejíž výsledky určí osmičku postupujících do finále. To se uskuteční formou živého eventu 25. června ve Vodafone PLAYzoneAreně na pražském Chodově.

Tentokrát se závodí s vozem Škoda Fabia WRC na platformě DiRT Rally 2.0. „V rámci Škoda eRally Cupu jsme letos již absolvovali turnaj novinářských týmů, nyní otevíráme soutěž pro všechny fanoušky esportu. Na rozdíl od minulých ročníků budou mít pouze jeden pokus, jak se kvalifikovat do finále. Prostor pro chyby odpadá a bude potřeba se maximálně soustředit na každou rychlostní zkoušku. Už nyní můžeme prozradit, že na tento jednorázový letní event naváže podzimní část sezony, jejíž formát upřesníme později,“ vysvětluje vedoucí projektu Škoda eRally Cup Martin Viďourek.

Proč byla vybrána zrovna Španělská rally? Právě tam totiž zaznamenala legendární Škoda Fabia WRC jeden ze svých největších úspěchů v mistrovství světa, a to dokonce s českou posádkou. V roce 2006 sice už Škoda Auto nebyla ve světovém šampionátu zastoupena prostřednictvím továrního týmu, ale vozy Škoda Fabia WRC nadále provozovaly soukromé stáje s určitou podporou. Jednou z nich byl český tým Czech RT Škoda Kopecký s posádkou Jan Kopecký/Filip Schovánek. Navzdory předpokladům a na úkor mnoha favoritů se tehdy mladá a ve světě ještě málo známá dvojice s podceňovanou Fabií suverénně držela v nejlepší desítce a do cíle dorazila na skvělém 5. místě. Ve stopách tohoto příběhu se vydají účastníci kvalifikační soutěže Škoda eRally Cupu 2023…

ŠKODA eRally Cup využívá hru DIRT Rally 2.0 a hráči mohou poměřit své síly na všech platformách, na kterých je dostupná – tedy Microsoft Xbox One, Sony PlayStation 4 a PC. Pro samotnou účast je nutné vlastnit legální kopii hry Dirt 2.0, mít internetové připojení a účet u společnosti Codemasters jakožto výrobce hry. Pro ovládání vozu není nutné mít žádné speciální zařízení, ale doporučuje se místo běžného ovladače používat herní volant a pedály. Osmička nejlepších v cíli Španělské rally postoupí do finálového eventu, v němž se opět bude soutěžit o hodnotné ceny od společnosti Škoda Auto. Vítěz získá bezplatnou zápůjčku Škody Enyaq RS, další v pořadí se mohou těšit na svezení v reálném soutěžním speciálu Škoda Fabia RS Rally2 či VIP vstupenky na evropskou Barum Czech Rally Zlín. Škoda eRally Cup bude pokračovat na podzim dalším kolem, ale už v nové podobě. O ní budeme včas informovat zde na našich vebových stránkách.