I v letošním ročníku esport seriálu ŠKODA eRally Cup platí, že jeho účastnící mají možnost svezení na sedadle spolujezdce v reálném soutěžním speciálu ŠKODA FABIA. Každý, kdo dojede do cíle aktuálně vypsané erally, se automaticky dostává do slosování o výhru v podobě spolujízdy v autě některého ze ŠKODA dealerských týmů. Vždy se losuje o 3 místa na horké sedačce vedle Jana Kopeckého, Filipa Mareše, Dominika Stříteského nebo Adama Březíka. To je slušná sestava, co myslíte?

Nejčerstvější zážitek je ze svezení s Honzou Kopeckým, který své „kolegy“ ze ŠKODA eRally Cupu protáhl na speciálně připravené rychlostní zkoušce v okolí Hustopečí, kde sídlí jeho domovský ŠKODA Agrotec Rally Team. O zážitek z jízdy s „mistrem“ se s námi podělil Martin Štěpán. Takže jaké to bylo?

“Už od první zprávy se strohým oznámením místa a času dostaveníčka s Honzou Kopeckým a jeho pracovním nářadím mi bylo jasné, že tohle bude životní zážitek. V sobotu 28. 5. jsme společně s ostatními šťastlivci vyrazili ke startu rychlostní zkoušky, která jinak slouží například i jako shakedown populární Rally Hustopeče. V povzdáli už bylo slyšet, jak přijíždí Honza se svým červeno-bílým speciálem z dílen ŠKODA Motorsport. Jako fanoušek rally tento zvuk dobře znám a začal jsem si uvědomovat, že můj celoživotní sen se změní ve skutečnost. Po Honzově příjezdu na start se o nás staral jeho kopilot Honza Hloušek, který nám vše vysvětlil, pomohl nám se obléci a usednout do závodního speciálu. V tento moment už se mě zmocnil nepopsatelný pocit štěstí a strachu zároveň. Auto celé vibrovalo a bylo mi jasné, že sedím v ostrém závoďáku, který mě celého příjemně obklopil a já úplně přesně zapadl do jeho pevné karbonové sedačky. A k tomu ta vůně závodního benzínu!

Když se mě Honza zeptal, jestli můžeme vyrazit, tak jsem se nezmohl na více než strohé „ano“. Než jsem to dořekl, tak Honza naplno vyrazil do první zatáčky, před níž já už dávno brzdil očima. Bez jediného přibrzdění jsme ji proletěli naplno, jen se špetkou ruční brzdy. Já jsem v tu chvíli věděl, že to bude ok. Veškerý strach opadl a naopak se ihned dostavil pocit štěstí, doprovázený úsměvem od ucha k uchu. Byl jsem neskutečně překvapený, jak závodní fabie funguje, a jak ji Honza dokáže vést s milimetrovou přesností i do nepřehledných zatáček. Po prvotním návalu emocí z rychle ubíhající trati jsem pohledem zamířil na Honzu. Vedle mě seděl naprosto klidný chlapík, který i přes vysoké tempo dokázal dokonce i vtipkovat o výhledech do okolní vinařské krajiny. Tohle jsou přesně ty okamžiky, na které se nezapomíná a ještě teď se mi tlačí do tváře úsměv a radost z tohoto benzínového zážitku. A víte co? Přál bych ho všem bláznům do aut, do motorsportu a esportu!

Tímto bych ještě jednou chtěl poděkovat Honzovi Kopeckému, Honzovi Hlouškovi a také celému týmu ŠKODA eRally Cup za takovouto možnost. Zároveň chci všem doporučit účast na aktuální soutěži, kde je možnost vyhrát tento nezapomenutelný zážitek! ”