Tohle je opravdový očistec pro techniku i lidi. Jedna z nejdrsnějších soutěží v kalendáři, kde samotné dojetí do cíle bývá považováno za úspěch. Extrémně rozbité kamenité rychlostní zkoušky dokážou roztrhat obutí na cáry. Mnohé posádky musejí odstoupit jenom proto, že zničí všechny pneumatiky a nemají na čem pokračovat.

K tomu se přidává všudypřítomný prach, který dlouhé minuty nehnutě visí ve vzduchu a komplikuje viditelnost každému, kdo není na trati jako první. Tvrdé podmínky vyžadují speciální úpravy vozů, které musejí být pevnější a robustnější, aby měly šanci dojet do cíle. Navzdory brutálnímu povrchu se totiž nejede zrovna pomalu. Posádky se kromě prachu musejí vyrovnávat i s extrémním horkem. Pod žhavým sluncem teplota v kokpitech běžně dosahuje 50 stupňů. To naštěstí není případ esportu!

Po letní přestávce pokračuje šampionát další, v pořadí třetí soutěží, která nás zavede do již zmiňovaných drsných podmínek horských cest. To je řecká erally! Pokračujeme v tradičním formátu v podobě třech etap rozdělených servisními zónami. Hned první etapa dokonale prověří všechny účastníky. Na ty čeká čtveřice dlouhých rychlostních zkoušek, jejichž celková délka představuje 40 km. Bude tedy rozhodovat zvolené závodní tempo a výběr pneumatik. Budou měkké pneumatiky na závěrečné noční rychlostní zkoušce ještě stále fungovat? Nebo bude lepší odstartovat na tvrdší směsi pneumatik?

Druhá etapa bude ve znamení 4 krátkých rychlostních zkoušek, na kterých bude hrát prim závodní rychlost. Díky menšímu počtu ostrých kilometrů budou moci hráči nasadit maximální tempo na měkkých pneumatikách, zariskovat a získat drahocenné vteřiny před závěrečnou třetí etapou. Ta bude stejně jako první etapa poskládaná ze čtyř dlouhých rychlostních zkoušek bez servisní zóny. Většina rychlostek bude již značně poznamenána předchozími průjezdy a na mnoha místech budou již vyjeté hluboké koleje. I zde bude hrát velkou roli volba pneumatik. Na hráče tedy čeká velmi náročná výzva. Kdo se tentokrát probojuje do živého eventu? Pohoří zde favorité? Překvapí někdo z nováčků? To se již brzy dozvíme.

Detaily soutěže

Datum – 7.9. 10:00 – 14.9. 10:00

  • název klubu: “SKODA-ERALLY CUP”
  • počet rychlostních zkoušek v každé soutěži: 12
  • délka trvání jedné soutěže: 7 dnů
  • kategorie automobilů: Up to 2000cc (4WD)
  • vozidlo ŠKODA FABIA WRC (pokud použije jiný vůz, bude ze soutěže vyloučen)
  • hardcore damage: ANO
  • use unexpected moments: ANO
  • force cockpit camera: ANO
  • allow assists: ANO

Tréninkový klub: https://dirtrally2.dirtgame.com/clubs/club/363823

Rozpis rychlostních zkoušek