Třetí z pěti soutěží esportového turnaje OCTAVIA RS iV Trophy 2020/2021 běží na plné obrátky. Odehrává se ve Španělsku a početná skupina hráčů si to tentokrát rozdává na velmi rychlých katalánských zkouškách s kvalitním asfaltovým povrchem. V reálném světě se značka ŠKODA dočkala nejlepšího výsledku na španělské půdě paradoxně až ve chvíli, kdy už se její tovární tým MS neúčastnil.

Od 24. do 26. března 2006 byla na programu 42. Rally RACC Catalunya – Costa Daurada jako 4. díl světového šampionátu v té sezoně. V té době už značka ŠKODA nebyla v MS zastoupena vlastním továrním týmem, který seriál na konci roku 2005 opustil. Vozy ŠKODA FABIA WRC však nadále byly v provozu zásluhou soukromých týmů s jistou tovární podporou. Nikdo si však od nich zázraky nesliboval. Jeden takový se přesto zrodil – na místě, kde by se to čekalo nejméně.

Rychlý španělský asfalt hrál do karet výkonným továrním strojům s hvězdnými posádkami. Mezi nimi působila tehdy mladá dvojice Jan Kopecký/Filip Schovánek s vozem rodinného týmu Czech RT ŠKODA Kopecký tak nějak do počtu. Papírovým předpokladům se začala vzpírat už od začátku, když dovezla české WRC do cíle 1. etapy na 6. místě! Pokračovala v tom i v sobotu a povedenou soutěž ozdobila 3. nejrychlejším časem v 10. RZ. To mimo jiné přineslo posun na 5. příčku průběžného pořadí! A svět rally se nestačil divit.

V neděli tuto fantastickou pozici Kopecký se Schovánkem udrželi a zaznamenali nejen historicky nejlepší umístění vozu ŠKODA v absolutním pořadí španělské soutěže, ale také sportovně nejhodnotnější výsledek Jana Kopeckého v MS. Je to pro nás životní úspěch. ŠKODA FABIA WRC fungovala bezchybně a potvrdila svoji spolehlivost. Rád bych poděkoval všem, kteří se na našem výsledku podíleli, prohlásil v cíli soutěže šťastný Jan Kopecký. Kdo by to byl před startem řekl, že soukromý tým z Kostelce nad Orlicí porazí oba „fabrické“ speciály Subaru Impreza v čele s hvězdným Petterem Solbergem?

Pokud se i vy chcete zúčastnit našeho úvodního turnaje a poměřit síly s českou a slovenskou špičkou, tak se můžete stále zaregistrovat zde
Návod na zaregistrování naleznete v našem článku https://www.skoda-erallycup.cz/jak-se-zaregistrovat-do-skoda-erally-cup/