První kvalifikační soutěž Škoda eRally Cupu 2023 je u konce. Osmička nejlepších ze Švédské eRally si zajistila postup do živého finále, které se uskuteční už tuto neděli.

Náročných 12 rychlostních zkoušek zimní švédskou krajinou absolvovali všichni účastníci od 6. do 12. září s vozem Škoda Fabia WRC. Zvítězil zkušený matador esportových soutěží Petr Bugyík, když těsně porazil mladého talentovaného simracera Jana Hujíčka.

Nemalým překvapením se stalo vypadnutí vítěze předchozího turnaje Michala Wolfa. Rychlému teenagerovi na 3. erzetě zamrzla hra, za což vyfasoval 11minutovou penalizaci, a pak už to bylo jen o zkoušení nových věcí bez šance na postup. To jeho otec Milan Wolf prošel soutěží v klidu a pohodě, jeho výkon tentokrát stačil na 4. místo. Před ním se umístil další známý účastník esportových soutěží Jan Karabina, který sice za dvojicí bojující o vítězství zaostával, ale 3. příčku bezpečně kontroloval. Nejlepší pětici uzavřel Luděk Lušovský, za nímž se na zbývajících postupových místech seřadili Jaroslav Burian, Benedikt Szkipala a Ladislav Oulehla, kteří si odbydou premiéru v živém finále.

Všem postupujícím gratulujeme a těšíme se na setkání s nimi v neděli 17. září. Živé finále po eRally Sweden začíná od 14 hodin v pražské Vodafone playzone areně. Jako vždy je přístupné veřejnosti, zájemci tak mohou přijít osobně podpořit své favority.